6 marca, 2016

Anja Rubik mówi po angielsku

W poprzednich artykułach w tym cyklu sprawdzałem, jak w komunikacji w języku angielskim radzą sobie znani polscy politycy (np. Radek Sikorski) oraz sportowcy Robert Lewandowski oraz Agnieszka Radwańska. Tym razem przyglądam się polskiej modelce o międzynarodowej sławie Anji Rubik.

I co? Jestem po wielkim wrażeniem. Jej angielski jest bardzo naturalny, własny, pewny siebie, bogaty, dojrzały i spontaniczny. Ujawnia wrażliwość, inteligencję i oryginalność tej wybitnej modelki.

Zresztą – przekonajcie się sami.

W jednym z wywiadów opowiada, że jako nastolatka przeprowadziła się do Nowego Jorku, żeby zacząć pracować w pełnym wymiarze jako modelka. To kolejny dowód na to, jak ważne w rozwoju językowym jest osadzenie chociaż przez jakiś czas w środowisku, gdzie ten język jest na co dzień używany. Szczególnie, gdy jesteśmy stosunkowo młodzi.

Ale to chyba nie rozwiązuje całej zagadki fantastycznego angielskiego Anji Rubik. Znam osoby, które mimo pobytu zagranicą nie umiały opanować i oswoić w takim stopniu języka obcego. Myślę, że swoją rolę odegrały też cechy osobowości Anji – ambicja, dążenie do celu, pokora, przyjazne i komunikatywne usposobienie czy ciekawość świata. To wszystko wspiera przyswajanie języków obcych.

About the author 

planetaangielskiego

Your email address will not be published. Required fields are marked

  1. Większość życia mieszkała za granicą, między innymi w Kanadzie i RPA, i uczyła się w brytyjskim liceum w Paryżu. Nie rozumiem zaskoczenia. Szczerze mówiąc, byłam bardziej zdziwiona, że tak doskonale mówi po polsku, a nie jakimś ponglishem.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}